З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА З ТЕМИ:
,,Зимовий день”
ТА ,,Я І УКРАЇНА ’’ З ТЕМИ:
„Якою буває зима?.”
для учнів 1 класу
Галина Григорівна Тарасенко , учитель початкових класів та
образотворчого мистецтва, керівник гуртка ,,Юний художник”, Чернігівської ЗОШ
І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу А. М. Темника, смт Чернігівка, Чернігівський район, Запорізька область, вул. Леніна 412. а
Тема: Малювання композиції ,,Зимовий день”
Мета:
Систематизувати уявлення дітей про зиму (показ презентації на
комп’ютері);
в бесіді про зиму
звернути увагу на те, як художники в своїх роботах зображують пейзаж і його
елементи;
поглиблювати поняття
про теплу і холодну гаму кольорів;
вчити учнів передавати
на малюнку чарівний світ природи засобами кольору і техніки;
розвивати у дітей
композиційні навички, асоціативно-образне мислення, спостережливість, творчу
уяву;
вміння передавати
враження від побаченого;
розвивати композиційну
грамотність (рівномірне заповнення площі листа);
удосконалювати зорову
пам'ять, фантазію, технічні навички роботи з художніми матеріалами;
виховувати охайність, акуратність, самостійність в роботі, бажання
створювати прекрасне навколо себе;
прививати любов до
уроків мистецтва, до природи рідного краю.
Обладнання: ілюстративний
матеріал, застосування комп’ютера ,
виставка книг, ТЗН, показ мультфільму ,
зразок вчителя.
Художні матеріали: папір,
простий олівець, гумка, пензлики, палітра, гуаш, вода
Тип: інтегрований урок (образотворче мистецтво,
музика, Я і Україна)
«Мистецтво відображає
реальне та вічне,
а не тимчасове та ілюзорне»(Джинараджаса).
Хід уроку
І.Пролог
1.Організація класу. Привітання.
-Добрий день,
діти! Подивіться один на одного і посміхніться, щоб ми з посмішкою і гарним
настроєм провели сьогоднішній урок.
2. Мотивація навчальної діяльності
-Діти, як гарно у вас сьогодні в класі: білесенькі сніжинки, новорічна
ялинка, казкові звірі. Якої пори року це буває? ( взимку )
Декламування вірша Г. Демченка
-Снігами вкрилася земля,
Метелиця гуляє,
Малює вікна Морозець
Та носики щипає.
Природа спить…
І все навколо
В димових білих чарах.
Це – Королева,
Це – Зима
Так трудиться на славу. ( Г. Демченко )
ІІ.Зав’язка
-Так, діти. Сьогодні до нас на урок завітала
Королева – Зима. Якою ви уявляєте зиму? ( опис зими дітьми )
ІІІ. Розробка
-Зимонька, снігуронька, чарівниця – так гарно
називають зиму. Вона з’являється зненацька. Все навколо блищить, переливається,
іскриться.
( Показ презентації )
-От же, зиму не можна назвати безбарвною,
ахроматичною. Вона поєднує в собі безліч кольорів. Вам треба їх вміти бачити.
- Розглянемо палітру пір року. Назвіть
кольори зими і складемо палітру пори року зими у вигляді зимового кущика ( діти
складають асоціативний кущ разом з учителем ).
-
Усі
відтінки синього, фіолетового, блакитного, зеленого називаються холодними
кольорами.
-
Так,
узимку холодно, дує холодний вітер, день стає коротшим. То чи подобається вам
зима? Мабуть, ні : незатишно, холодно, за вікном хурделиться, падає сніг.
Виходити на вулицю не хочеться. Краще в хаті посидіти.
-
Діти, наш знайомий
Олівець теж любить зиму. Йому подобається її ще й малювати. І от сьогодні ми з вами будемо малювати зимовий
день.
ІV. Кульмінація
1.
Постановка
практичного завдання
-А для роботи казкові герої принесли нам фарби, кісточки, палітру, воду, графічний
олівець, гумку, а ще – сюрприз.
2.Поетапне виконання композиції вчителя.
3.Практична робота
V.Фінал.
1 .Перевірка виконаних робіт. Аналіз
робіт. Виставка кращих малюнків.
2.Показ мільтфільма із
серії ,,Маша і Ведмідь’’- ,,Следы
невиданных зверей’’
-Діти, чи сподобався вам
урок?Що саме?
-Які труднощі виникали при
роботі?
Дякую вам за урок!
Прийміть на прощання
Моє найкраще побажання:
Хай вам сонечко сміється,
І наука хай дається.
-А за те, що ви гарно
працювали, звірята вам дарують паперові сніжинки на згадку.
VІ. Післядія. ( виставка книг, малюнки )
Немає коментарів:
Дописати коментар