вівторок, 6 вересня 2016 р.





Навчальний календар на 2016-2017 н.р.





 

  Заняття «Чарівні слова»

Мета: створити розвивально-пізнавальне середовище;вчити дітей бути ввічливими; формувати комунікативну компетентність; здійснювати морально-етичне виховання.
Обладнання : картки з завданнями.
Хід заняття.
 Що ви відчуваєте, коли до вас звертаються ввічливо? Що станеться, якщо люди не говоритимуть  одне одному ввічливих слів? Чи можуть вчинки бути ввічливими? Перерахуйте різні ввічливі вчинки.
Читання дітям казки «ВВІЧЛИВИЙ КРОЛИК»
Жив собі Кролик, доволі скромний та ввічливий. Одного разу, досхочу наївшись капусти на селянському городі, він уже зібрався додому, як раптом помітив лисицю. Вона по­верталася до лісу. їй не вдалося викрасти курку з селянського двору, і вона була вкрай розлючена та голодна. У Кролика затремтіло серце. Бігти, але куди?! І він чимдуж кинувся до печери. Він не знав, що там очікувала його інша грізна не­безпека — у печері поселилася Змія.
Кролик, однак, був добре вихованим і знав, що без до­зволу до чужої оселі входити не варто. «Необхідно привіта­тися, - подумав він, - але з ким?.. Із печерою, звичайно!» І, присівши на задні лапки, Кролик ввічливо промовив:
 — Здрастуйте, добра печеро! Дозвольте мені, будь ласка, увійти.
Як же зраділа Змія, зачувши голос Кролика. Вона ж так полюбляла кроляче м'ясо.
             Заходьте, заходьте! — відповіла вона, маючи намір об­дурити Кролика. Проте той по голосу враз зрозумів, із ким має справу.
             Вибачте, що потурбував вас, — сказав він. — Я зовсім забув, що на мене чекає крільчиха! До побачення! — і кинувся навтікача.
Прискакав Кролик до своєї нори та замислився над тим,  що ввічливість ніколи нікому ще не зашкодила. А Змія скрутилася у клубочок і прогарчала:
            Краще б я йому не відповідала! О, ці вже мені ввічливі кролики! І треба ж було йому просити дозволу увійти!
Перерахуйте всі ввічливі слова, які вимовив у цій казці ввічливий Кролик. Уявіть, що ввічливий Кролик відкрив у лісі Школу Ввіч­ливості. Розкажіть, як буде облаштована ця школа. Згадайте якийсь випадок із свого життя, коли вам допо­могла увічливість. Як ви вчините, коли хтось грубо розмовлятиме з вами або з вашими друзями ?
Усі діти утворюють чарівне Коло Ввічливості. Одна дитина промовляє якесь ввічливе слово своєму сусідові. Той, у свою чергу, повторює це слово та додає до нього своє. Наступний по колу повторює два по­передні ввічливі слова та додає до них своє і т. д.
-              Намалюйте, з чим би ви могли порівняти ввічливу людину. Чому?
Творче завдання «Привітні люди»
-              Давайте прочитаємо прислів'я: «Лагідні слова роблять приятелів, а гострі слова — завзятих ворогів», «Ласкаве слово що весняний день», «Не будь примітний, а будь привітний». А зараз поділіться на пари та отримайте картки із завданням скласти невеличкі сценки-діалоги між привітним учителем і учнем, покупцем та продавцем,водієм і пасажиром, лікарем та хворим, бабусею й онуком та ін.
Підсумок .
Діти, давайте протягом дня порахуємо, скільки ввічливих слів ви сказали людям. А протягом тижня говоріть  всім якомога більше ввічливих слів. Наприкінці тижня ми з вами  обговоримо, що змінилося в вашому житті упродовж цих днів .